Image

Procarton/ECMA 2016 Ödülleri Kozmetik Dalı Kazananı

2016-09-15

Pro Carton / ECMA tarafından her sene organize edilen, karton ambalaj sektörünün dünyada en prestijli ödülü olarak öngörülmüş, Karton Ambalaj Ödülleri 2016, Fransa’nın Cannes kentinde düzenlenen tören ile sahiplerini buldu. 20 yıldır farklı kategorilerde ödüllerin dağıtıldığı bu organizasyonda PrintPark, kozmetik kategorisi ödülüne layik görüldü. Daha önce 2009 yılında aynı başarıya ulaşan PrintPark böylelikle Türkiye’ye tek başına ikinci kez bu ödülü getirmiş oldu.

İlgi Çekici Kutu

Bu kutu yeni geliştirilmiş ürünleri son derece ilgi çekici bir şekilde sunmaktadır. Son kullanıcının dikkatini çekmek için güncel trendler üzerinde durulmuştur.

Moda ve Kozmetik Sanayi bibiri ile eş popüler stilleri kullanmaktadır. Kadife dokunun, trend kaz ayağı deseni şekilleri ile kutu üzerinde kusursuz uygulanması ile mükemmel bir görüntü sağlanmıştır.

Birinci sınıf metalizeli bristol karton üzerine, yüksek kalitede UV baskı yapılmıştır. Bitiriş olarak yapılan özel kadife baskısı kutunun katlama yerlerinde ve kenar dönüşlerinde dahi başarılı şekilde uygulanmıştır.

Sonuç olarak satış noktalarında göz alıcı bir ürün haline gelmiştir. Normalda sezon koleksiyonu olarak düşünülen bu ürünlerden bazıları elde ettiği satış başarısı ile kalıcı ürün haline gelmiştir.

Jürinin Yorumu

Bu kutular koleksiyonun kendi adı olan “bütün ilgi benim üzerimde” iddiasına tam olarak karşılık gelmektedir. Jüri, ürün ve tasarım bütünlüğü ile beraber uygulanan kusursuz baskı teknikleri ve kutunun ele alındığında verdiği dokunuş hissi karşısında büyülenmiştir.

 

 

Geri Dön