Image

Departmanlar

Baskı Öncesi

Grafik Tasarım
Tasarımı yapılacak işler, Grafik Tasarım depertmanımızda amacına uygun olarak hazırlanmaktadır. Apple Mac bilgisayar sistemi ile en güzel tasarımları müşterilerine sunmayı amaçlar. Ayrıca Metalik ve florosan renk, varak, şeffaf malzeme, parlatma, laminasyon, kabartma & oyma özel efektlerini ekranda görmek eskiden imkansızdı. Ama artık mümkün; 3D modellememiz ile hayallerinizi görsele çeviriyoruz.

Ambalaj Tasarım, 3D Modelleme ve Prototip yapımı
Ürünlere en iyi ambalaj çözümü sunabilmek için ambalaj tasarım departmanımızda çok hassas çalışma yapılarak yenilikçi çözümler sunmaktayız. CNC kontrollü numune kesim plotter makinemiz ile prototip üreterek müşterilerin onayına sunulur.

Montaj & CTP
Filmi ortadan kaldırdık. CTP teknolojisi ile artık grafiği hazırlanmış işleri direkt olarak baskı kalıbına pozluyoruz, böylelikle daha temiz ve çok az nokta kaybı ve sıfır rütujlu baskıya hazır kalıplar elde ediyoruz. CIP4 teknolojimiz ile de pozlanmış kalıpların renk ayarları ofset baskı makinemize otomatik olarak gönderilmektedir. Basılacak kağıdın ölçüsü ve kağıt kesim şeklinin belirlenmesi montaj depertmanımızdaki en önemli unsurlardan biridir.

Baskı

Konvansiyonel ve UV Ofset Baskı
Titizlik ile baskı aşamasına getirilmiş işler uygun olduğu makinada itina ile basılır. print park tecrübesi ve son teknoloji makinalarımızın birleşimi ile kaliteli ve göze güzel hitap eden baskı sonucu alınır.

Kalite Kontrol
İstenilen baskı sonucunu kusursuz alabilmek için uygun ekipmanlar ile kalite kontrol işleminin gerçekleşmesi gerekmektedir. Son sistem Spektrofotometre ile renk ölçümü yapıyoruz ve ölçüm sonuçlarını, Renk Ölçüm Sistemi programımızda arşivliyoruz. Böylelikle yıllar öncesinde basılmış olan bir işin bile renk değerlerine anında ulaşabiliyoruz ve değişik zamanlarda basılan aynı işin, birbirleri içerisinde renk farkının olmasını engellemiş oluyoruz. Ayrıca basılan renklerin farklı ışık kaynaklarındaki reaksiyonunu anlıyabilmek için Işık Kabini ekipmanımızda, farklı ışık kaynakları ile, kontrolü yapılır.

Baskı Sonrası

Kesim
Basılan işler şekline uygun olarak laser bıçak kalıpları ile kesilir ve aynı hat üzerinde gerekirse ayıklatabilinir. Kesimde hazır ithal olukların kullanılması ile müşterilerimizin ürünlerini en kolay biçimde kullanmaları sağlanır ve temiz sonuçlar elde edilir.

Varak - Hologram Baskı ve Kabartma - Oyma
Her türlü kağıt ve karton üzerine varak yaldız baskıları ile güvenlik sağlayıcı taklit ve sahteciliği önlemeye yönelik hologram baskılarında yüksek standartlarda kaliteli sonuçlar alınmaktadır. Ayrıca son teknoloji makinemiz sayesinde varak ile gofre aynı anda yapılabilmesi sayesinde mükemmel sonuç elde edilir. Gofre uygulmasında magnezyum klişe haricinde kullandığımız pirinç klişe ile sınırsız boyutlama mümkündür.

UV, Dispersiyon Lak, Vernik
Baskı makinelerimizde baskı esnasında isteğe göre UV Lak, Dispersiyon Lak ve Vernik uygulamaları yapılarak hızlı üretim ve kusursuz sonuç elde edilir.

Laminasyon
İşin ihtiyacına göre mat/parlak selefon, metalize film laminasyon işlemi su bazlı tutkal sistemli tabakadan tabakaya şekilde tam otomatik makinede yapılır.

Sıvama
Yüksek ofset baskı kaliteli kartonun, F/E/B/C dalga çeşitleri ile tek veya çift dopel ondüle malzeme ile sıvanması işlemi gerçekleştirilir.

Özel Efek Uygulamalar
Çok farklı özellikli lak uygulamaları ile işlerinize ekstra değer katabiliriz.

Pencere Takma
Kutu üzerine, tam otomatik makinede yüksek süratle, PVC, PET, OPP gibi şeffaf malzemeler istenilen boyutlarda yapıştırılır. Ayrıca pick&place sistemimiz ile özel kesimli ve sınırsız pilyajlı malzemelerde aplike edilebilmektedir.

Yapıştırma
Ambalajın olmazsa olması son prosesi olan yapıştırma deparmanımızda son model, elektronik tutkal püskürtme tertibatlı, yapıştırma makinelerimiz ile 4-6 nokta, dip yapıştırma gibi standart işlerin dışında çok farklı türden kutuların yapıştırma işlemi yapılır. Makinelerimiz soğuk, sıcak ve PUR tutkal sistemlidir.

Sevkiyat
Nihayet müşteri huzuruna sunulacak işler son bir kalite kontrolden geçer, güvenli ve hızlı bir şekilde de sevkiyat işlemi gerçekleşir. Şehir dışı ve yurt dışı gönderilerimiz için güvenilir, sağlam ve hızlı kargo firmaları ile iş ortaklığımız bulunmaktadır.